Image

Güneş enerjisi ile çalışan su pompama sistemleri güneş enerjsinin en verimli olarak kullanılabildiği alanların başında gelmektedir.

Genelde şebekeye uzak kuyu ve su kaynaklarında geleneksel enerji kaynaklarının kullanılması uzun kablolama ve kurulum maliyeti yada benzinli jenaratörler ile yüksek yakıt maliyetleri ve bakım masrafları ile şebekeye bağlanan sistemlerde sistemin kullanımı ile oluşan yüksek maliyetlere karşı çok ekonomik ve verimli sonuçlar getirmektedir.
Tarımsal sulama, içecek su temini ve havuz sistemlerinde kullanılabilen sistemler, taşınabilme, basit kullanım ve dayanıklılık gibi avantajlar sunmaktadır. Küçük, orta ve büyük ölçekli su pompalama sistemleri için uygundur.
Bu sistemlerde 12-24-48-72-96V DC ile çalışan dalgıç ve yeryüzü pompaları kullanılmaktadır.

Sistem 4 ana parçadan oluşur.,
-Pompa
-Pompa kontrol ünitesi.(Kontro ünitesi kuyuda/depoda su kalmayınca pompayı kapatarak yanmasını engeller.
-Fotovoltaik Paneller.
-Akü ve şarj kontrol ünitesi.(Bu isteğe bağlıdır, genel olarak en ekonomik ve güvenilir depolama metodu rezervuar görevi görecek geniş bir su deposu kurmaktır. Gündüz depoya dolacak ihtiyaç fazlası su gece veya güneş ışığının az olduğu günlerde rahatlıkla kullanılabilir.
Sistem su kaynağının derinliğine ve gerekli su miktarına göre dizayn edilir.
Sulama ihtiyaçları için üretilmiş olan güneş enerjili sulama pompası artık tarlalardaki elektrik sıkıntısına son veriyor. 70 metre yüksekliğe kadar su pompalayabilen yüksek kaliteli pompa alman malıdır ve çok dayanıklıdır. Yükseklik ve mesafeye göre değişik tipte ve büyüklükte sulama ihtiyaçları için seçenekler mevcuttur. Elektrik enerjisi olmayan tarlalarda kullanılmak üzere üretilen bu pompa sulama sıkıntılarınızın üstesinden gelecektir

İncelediğiniz Bu ürün Hakkında Bilgi Alabilirsiniz

Fiyat ve Bilgi Alın